GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 15978011
*
nr 1597 8011
Vas
Keramik. "Les Heritiers", Aimé Cécil, Höjd: 33 cm
Kondition: nagg
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 12 februari 2024
kl 20:28:49
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aimé cécil keramik vas
-
8163 Bojan
+ Vas, Kina, dekor av prunus. Höjd: 14-15,5 cm
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:23
-
2036 Fat
+ VAS, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karnev..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:41
-
8008 Penselvaser
2 st, Japan, porslin. Höjd: 29,5 cm, diameter: 10,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:47
-
2046 Vas
+ Skål, Gustavsbergs Studio, Stig Lindberg/Berndt ..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:39
-
2002 Vas
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Gusta..//
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:54
-
2035 Vas
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Aktuellt bud: 1.300 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:27
*
Vas
Kondition: nagg
nr 1597 8011
Vas
Keramik. "Les Heritiers", Aimé Cécil, Höjd: 33 cm
Kondition: nagg
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 12 februari 2024 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aimé cécil keramik vas
-
8163 Bojan
+ Vas, Kina, dekor av prunus. Höjd: 14-15,5 cm
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:23 -
2036 Fat
+ VAS, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karnev..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:41 -
8008 Penselvaser
2 st, Japan, porslin. Höjd: 29,5 cm, diameter: 10,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:47
-
2046 Vas
+ Skål, Gustavsbergs Studio, Stig Lindberg/Berndt ..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:39 -
2002 Vas
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Gusta..//
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:54 -
2035 Vas
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Aktuellt bud: 1.300 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:27